PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757545}

Zanim odejdę

Before I Fall
6,9 52 745
ocen
6,9 10 1 52745
Zanim odejdę
powrót do forum filmu Zanim odejdę


Czy ktos jest mi w stanie wytlumaczyc, czy Samantha zmarla? tzn. wszystko na to wskazywalo, ale musze przyznac, ze to zakonczenie, nie rozwiazywalo wielu kwestii :( Tym bardziej, ze jej przyjaciolki od razu mogly powiedziec, ze to Juliet doprowadzila do jej śmierci.

Lepiej, gdyby obudzila sie nastepnego dnia.

ocenił(a) film na 9
Bat_Country

zmarła. Ogólnie to polecam książkę, tam jest trochę lepiej to wszystko wytłumaczone

ocenił(a) film na 9
Tibby1996

Jaki to tytuł książki i autor?

ocenił(a) film na 9
CzarnaKrwinka

"7 razy dziś" Lauren Oliver

ocenił(a) film na 7
Bat_Country

ja też to odebrałam jako jej smierć. chociaż całkowicie mnie to zaskoczyło. mimo, że tytuł jednoznacznie wskazywał jak to się skończy. Jestem poruszona tym filmem.

ocenił(a) film na 6
Bat_Country

Nie czytałam książki, sięgnę po nią. Ale zakończeniem wszystko zepsuli. Sam powinna obudzić się następnego dnia i żyć nauczona tym wszystkim.

ziaba933

Nie zawsze w życiu są szczęśliwe zakończenia, a uczymy się cały czas i nie zawsze mamy szanse wykorzystywać swoją wiedzę. Sam umarła już pierwszego dnia i to tylko "dar", że mogła przeżyć jeszcze parę dni i spojrzeć na swoje życia z innej perspektywy, jak wyglądało naprawdę jej dotychczasowe postępowanie.

ocenił(a) film na 6
My_Life_My_Film

Ależ mi dar. Naprawdę. Skoro zmarła to nieżyje i po co poznawać co się złego robiło? To tylko dobijanie, skoro i tak nic nie zmieniło.

ocenił(a) film na 6
ziaba933

zmarła ratując jej przyjaciółki i juliet :)

ziaba933

Więc po co żyjemy, skoro i tak nic nie zmienimy, naszej przyszłości, bo i tak umrzemy?
Więc po co rozpatrujemy błędy z przeszłości, skoro i tak nic się nie zmieni? Robimy to, aby uniknąć tego samego błędu w przyszłości. Właśnie te złe zdarzenia wymagają od nas jakieś reakcji i refleksji, które nas czegoś uczą w przeciwieństwie do szczęśliwych chwil. Główna bohaterka dostrzegając to co się dzieję niedobrego wokół niej, próbuje tego uniknąć i to jest jej refleksja, staję się bardziej empatyczna i wrażliwsza w stosunku do innych. Zmieniła siebie i pierworodny zarys wydarzeń z pierwszego dnia. Uratowała przede wszystkim Julie, stając się jednocześnie dobrą.

ziaba933

Własnie zmieniło bardzo wiele - dostała szansę naprawić zło które było wynikiem ich działań.
I o tym jest ten film - o konsekwencjach działań, o tym jak nas odbierają ludzie.
Czasem nieświadomie krzywdzimy innych.

ocenił(a) film na 6
Bat_Country

Która wersja zdarzeń jest ostateczna? Pierwsza czy ostatnia. A może to tylko majaczenia .I to się działo w jej głowie, czy rzeczywiście przeżywała ciągle ostatni dzień swojego życia ? Czy umarła w wypadku jako jedyna z dziewczyn i przeżywała ostatni dzień by zrozumień swoje postępowanie?

Michael_van_Grand

Sądzę, że ostatnia, bo wtedy cały film ma większy sens i lepiej wygląda całość.

ocenił(a) film na 6
Bat_Country

Nie podoba mi się, że ginie właśnie Sam. To Lindsay powinna być główną postacią i zrozumieć jaką krzywdę wyrządziła Juliet. Nie dość, że Samantha zostawia samego zakochanego w niej przyjaciela, to ratuje też przyjaciółki, które nadal są takie jakie były i być może kolejny raz przyczynią się do próby samobójczej Juliet dalej się z niej wyśmiewając. Jestem zawiedziona... :(

ocenił(a) film na 6
Nicy

Ja to widzę tak, Juliet żyję i może i zrozumiala, że chce żyć i zmienić swoje życie. Ale nadal jest prześladowaną i wyśmiewaną dziewczyną. A teraz wyobraźcie sobie, co robią uczniowie tej szkoły (a już szczególnie przyjaciółki głównej bohaterki), kiedy popularna, lubiana dziewczyna ginie ratując ta drugą - uważaną za psycholke. Przecież ja zjedzą, zmieszaja z błotem i dziewczyna będzie miała ponownie zapędy samobójcze.
Problem tej fabuły jest to, że zadana z postaci się nie zmienia, nie ewoluuje, nie
dochodzi do żadnych wniosków, oprócz głównej bohaterki, która i tak nie żyje

Liniaa_Sercaa

Mam podobne wrażenie. Dziewczynę czeka lincz ze strony przyjaciółek, chłopaka i uczniów szkoły.
Poza tym jak będzie się czuła sama Juliett? Czy nie będą ja trapiły wyrzuty sumienia? A Kent? Ledwie zauważyła go przyjaciółka, w której latami był zakochany, Napewno zostawia go z niezłym mętlikiem w głowie

Bat_Country

Raczej umarła, co niestety dla mnie oznaczało, że nie można zmienić biegu rzeczy całkowicie. Tylko w pewnych kwestiach sami rządzimy, typu co zjeść na śniadanie, albo jakie majtki dziś włożyć. Z grubszymi sprawami zawsze jakaś siła, los, przeznaczenie ostatecznie zadecyduje za nas. Można się starać, utrzymywać iluzję władczości, jednak wystarczy wypadek, utrata czegoś, jakaś zła osoba, która pojawi się w naszym życiu, bo ma się pojawić i zniweczy wszystkie nasze starania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones