PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1103}

Wstręt

Repulsion
7,7 29 105
ocen
7,7 10 1 29105
8,0 33
oceny krytyków
Wstręt
powrót do forum filmu Wstręt

Jak bardzo się cieszę, że niektórym filmom tak długo czekać na siebie kazałem. Czemu taką frajdę sprawia oglądanie filmów, które tak dramatycznie różnią się od współczesnej stylistyki? Rozkosz, brutalna rozkosz.

ocenił(a) film na 10
jupikajej

Też miewam takie odczucia, gdy sięgam po wybitne filmy kinematografii światowej póżno. "Wstręt" jest na pewno wybitnym filmem, detalicznie, drobiazgowo wyrezyserowanym z tym nie do powtórzenia klaustrofobicznym nastrojem. Należy do tej wąskiej kategorii filmów ,które się nie starzeją, dlatego budzi podziw po latach.

ocenił(a) film na 10
jupikajej

Podpisuje się.
Chciał bym od siebie jeszcze tylko dodać, że dopiero od niedawna interesuje się filmoteką Polańskiego,
Dzięki temu zdobyłem umiejętność dojrzałej interpretacji przedstawionego mi filmu.
Gdybym obejrzał np. wstręt, plus-minus 10 lat temu, prawdopodobnie nie zrozumiał bym przesłania, sensu, film w moim odczuciu po prostu wydawał by się głupi.
Myślę że nie wkręcił bym się nawet zbyt mocno, nie odczuł na sobie w pewnym procencie tego, co czuła główna bohaterka.
Mając aktualnie 25 lat wypatrzę każdy szczegół w zmieniającym się otoczeniu, każdy odchył w zachowaniu Carol.
Dzięki temu że, nie oglądałem chociaż by Wstręt-u za dzieciaka, oceniam go w pełni subiektywnie (kiedyś zapewne zraził bym się owym filmem i nigdy do niego nie wrócił).

Humalien91

Mam dokładnie takie same przemyślenia, w wieku 28lat zdecydowanie inaczej odbieram takie filmy niż odebrałby 10lat temu.

krystianbp

No ja też...tyle że starszy jestem.... ale przecież nie będziemy się ścigać :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones