PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10026113}
6,6 25 273
oceny
6,6 10 1 25273
7,2 50
ocen krytyków
Reality
powrót do forum filmu Reality

To najdłuższy wyrok, jaki kiedykolwiek wydano za ujawnienie tajnych dokumentów. Cała kadencja Trumpa powinna zostać unieważniona i wykreślona z historii USA. Hiperrealistyczny film. Stąd jeszcze bardziej przerażający, bo pokazuje jak tchórzliwa, opresyjna, oszukańcza władza potrafi zniszczyć człowieka. Za ujawnienie o niej prawdy.

Agatonik

władza nie lubi ludzi wolnych koleżanko,pozdrawiam cieplutko :*

vatel_3

A wiecie, że u nas autora strony "Antykomor" trzymano w areszcie kilka miesięcy, bez stawiania zarzutów? Ten tchórzliwy, opresyjny i oszukańczy PiS aresztował i przetrzymywał kolesia, za to, że ten się naigrywał z Komorowskiego.

Gdyby PiS wtedy nie rządził, tylko np. Tusk, nie doszłoby do tego, co nie Agatonik?

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Tak, to nie powinno się zdarzyć. I można przytaczać jednostkowe nieprawidłowości i błędy tamtej władzy i nie widzieć wieloletnich, nieprawnych działań obecnej, za którą nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Aresztowania, bicie kobiet na demonstracjach, inwigilowanie Pegasusem, stawianie przed sądem ludzi mających inne poglądy na masową niemal skalę. Tego nie widzisz oczywiście.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

A czemu Ty jeszcze nie siedzisz za pisanie w internecie takich bzdet? Ano dlatego że to wszystko to twoja własna oblężona twierdza.

ocenił(a) film na 8
ediz4

Jeszcze jedna kadencja tej grupy przestępczej i kto wie

Agatonik

Na szczęście już nie. Pierwsze szczury już zaczynają uciekać z tonącego okrętu.

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Na szczęście! Ale przeciągają i aż się boję co jeszcze wymyślą, ile jeszcze nas ukradną.

Agatonik

Że łatwo władzy nie oddadzą, to było pewne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Bokciu

Zobaczysz, jak wreszcie pozwolą im utworzyć rząd. Jestem przekonana, że wreszcie przestanę wstydzić się, w jakim ciemnogrodzie mieszkam.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Wiem - dla Ciebie najważniejsze są aktywistki spod znaku czerwonej błyskawicy, skrobanki, tęczowa ideologia i wszelakiej maści nachodźcy. Mnie z kolei interesuje polska gospodarka, ceny w sklepach, poziom wynagrodzeń oraz suwerenność kraju. Ciebie interesuje doszczętne pogrążenie Polski w globalistycznej melasie, mnie zaś uwolnienie się od okupantów i polskojęzycznych rządów. Przyświecają nam zupełnie inne wartości i priorytety.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Interesuje cię uwolnienie od "polskojęzycznych rządów"? wiem, pewnie pomyłka, ale Freud by cos na te temat miał do powiedzenia. Rosyjskojęzyczne może?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Żadna pomyłka. Tak - polskojęzycznego rządu. Marzę o rządzie składającym się z prawdziwych Polaków, którym leży na sercu dobro ich państwa oraz narodu. Póki co rządzą nami pachołki i marionetki, których z Polską łączy jedynie język jakim się posługują...Z Polskością i patriotyzmem to oni nie mają nic wspólnego.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Czyli jednak kierunek Moskwa

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc o Moskwie. Czy ja w którymś momencie napisałem, że marzy mi się rosyjski rząd? Ewentualnie rząd sterowany przez przez Rosjan? Ja piszę o polskim, powtarzam POLSKIM, rządzie a nie obcym. Możesz zatem wyjaśnić skąd ten durny pomysł z Moskwą? Nadal nie rozumiesz o czym piszę? A może Tobie po prostu odpowiada Polska zrządzana z zewnątrz? Co do chole ry ma do tego Moskwa?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Nadal czekam na odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Żyjemy w tak różnych światach, że jakakolwiek rozmowa jest niemożliwa. Ja jestem i Europejką i Polką. Ty nie wiem kim?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Wydawało mi się, że moja wypowiedź jasno i dobitnie potwierdza kim jestem i za czym się opowiadam. Ale skoro nadal masz problem z interpretacją, napiszę tak ja i Ty to uczyniłaś - jestem Polakiem i przyświecają mi polskie wartości oraz tradycje. Natomiast nadal nie wiem o co chodzi z tą Moskwą i czekam na wyjaśnienie.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

No i nie dowiem się o co chodzi z tą Moskwą...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bokciu

zostales zaorany

Agatonik

o jeny ale to u Was zabrnęło (Ty - Bokciu) hahahahaha, chodzi o to że te nasze rządy nieważne czy jest to PIS czy PO są po prostu kiepskie i nie potrafią dbać o naszą gospodarkę (chodzi tylko o to)

Bokciu

Na szczęście poprzedni rząd zapewnił nam świetna sytuację gospodarczą, nie? Więc niechęć kobiet do tamtej władzy można sprowadzić do loffciania skrobanek? Z resztą tylko o to chodziło w tych marszach, prawda?…

Bokciu

ja wiem ze agatonik cie zaoral i przeciagnal po dnie intelektualnym juz, ale zaryzykuje, niezla twierdza oblezona masz w glowie. Duzo watkow politycznych tu padlo, lubie szerokie odniesienia. Tematyka rzadu pljezycznego tez ciekawa konstrukcja (mimo ze cie agatonik zmiazdzyl to jednak umiem dostzrec plaszczyzny pojecia do dyskusji przyszlej, tu plus). Imo cechy narodu sa pokazane na cechach wladzy, nie uciekniemy od tego. A ze wy jestescie podzieleni, to coz, na reke to potencjalnym zaborcom. Historia to dobra matka i nauczycielka.

ocenił(a) film na 7
ciosina10

Amen

ocenił(a) film na 6
Agatonik

tobie to już dawno ukradli, ale mózg

ocenił(a) film na 8
czarru

To się nazywa projekcja

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Przeciez skazano go w 2012 roku. Wtedy rzadzil Tusk

Agatonik

pewna wskazówka co do rzeczywistości ukryta jest w filmie Sicario (podejrzewam że znacznie lepiej niż tutaj - nie oglądałem filmu reality - i nie Sicario to nie film o kartelach - tak każdy myśli, ale nie), a jeśli o zniszczeniach mówimy to przykład J.A. jest najbardziej dobitny heheh

ocenił(a) film na 8
meadow3

Bardzo niewiele z tego filmu pamiętam, dlatego trudno jest mi się odnieść do Twojego komentarza. Ale mam poczucie, że są to jednak dwa różne filmy.

Agatonik

Miałem to na myśli że najlepsza demokracja na świecie wpieprza się wszędzie, a istotny jest interes. Jeśli ten film atakuje Trumpa (nie wiem, nie oglądałem), ale jeśli tak jest to jest to zgodne z obowiązującą teraz linią. Sicario było przede wszystkim o tym że to rząd USA - ustala "import" narkotyków na rynek !!!!! (co jest chyba prawdą !!!!!), a J.A. to jeśli nie wiesz kto to to napiszę - Julian Assange. Sory ale wprost

ocenił(a) film na 8
meadow3

To inny film, a historia przedstawiona w Reality jest już dawno udowodniona. Trump zrobił jeszcze gorsze rzeczy.

Agatonik

Ja uprzedzam nie mam poglądów lewicowych ani prawicowych, one są pośrodku (żeby nie było), a teraz stwierdzę pewne fakty: wszędzie tam gdzie wpieprzyło się USA jest bajzel (Syria, Irak, Libia, no i nawet - ale tu nie napisze) i ten bajzel jest w interesie USA (a sądy to działają pod dyktando obecnie rządzących - taka z nich demokracja)

Agatonik

jeśli chodzi o Sicario - jest on znacznie głębszy niż się wydaje (dotyczy np przemytu ludzi - który ma miejsce) i dotyczy też spraw o których napisałem powyżej (w Meksyku bajzel jest na rękę USA)

meadow3

Nachalny jesteś i w dodatku wzmozony w swoich obsesjach

wojtek_2011

ciekawe co powiesz jak Cię ubiorą w zielony sweterek, to przenośnia, więcej nie piszę, warto jednak zobaczyć więcej i wychylić nieco nosa za nasz medialny bąbel

Agatonik

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-08-19/usa-kryzys-narkotykowy-w-nowym-jo rku-sa-jak-zombie/

- i widzisz akurat to przeszło, no cóż było zbyt głośne, a wyobraź teraz sobie że ja o tym widziałem od jakichś 3 miechów, i teraz przypomnij sobie mój komentarz związany z Sicario, naprawdę myślisz że to przypadkowe że USA nie ma nad tym kontroli

Agatonik

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-08-19/usa-kryzys-narkotykowy-w-nowym-jo rku-sa-jak-zombie/

To jakoś przeszło, naprawdę myślisz że USA nie ma nad tym kontroli?

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Nie wiem, czy wsadzanie zdrajczyni do więzienia (chyba, że macie więcej klasycznych dla was teorii spiskowych) jest gorsze od pełnoskalowych ataków bez wyraźnych roszczeń na bezbronne kraje i doszczętne niszczenie ich oraz ich ludkości cywilnej.

meadow3

cenie dobre odniesienia spoleczno-polityczne, moim zdaniem cechy rządzących pokazuja cechy narodowe. Ze polska zniknie z mapy to typuje znow ileś tam % przez cechy narodowe, ale też to zaden pewnik. Nie winie politykow, co patrze szerzej na narod i jego pragmatyzm w obliczu roznych szans i zagrozen. A ze was dziela i jak marionetkami steruja to juz inny temat, tu o informacje sie rozbija sprawa, kontrola medialna i te sprawy, a glownie niskie wyksztalcenie mas (jakies prawicowe scieki, umyslowe poza nawiasem spoleczenstwa), zaczalbym od mocnej edukacji, jak na zachodzie, ukierunkowanie biznesowe, na pragmatyzm, a nie romantyczne urojenia, urojenia religijne czy patriotyzm rozumiany jako akceptacja ogromnych strat w imie zerowo korzystnych geopolitycznie interesów. Film wiec pod tym katem interpretuje. W usa wiedza jak przetrwac, nie ze nie kibicuje jednostce, ale mowie, jak to sie robi, by wladza reprezentowala pragmatyczne interesy. W polityce nie ma dobra i zla, są tylko interesy i skuteczność.

ciosina10

ano o te informacje się wszystko rozbija, w prasie amerykańskiej są one inne niż w polskiej, konkretnie polski dziennikarz (któremu nie wyszedł biznes prywatnej stacji, ale to prawdziwy dziennikarz) Maciej Maciak to parę razy dobitnie pokazał - jak się np relacjonuje konflikt na Ukrainie- tu i tam....

meadow3

mnie nie przeszkadza korporacjonizm, wole to niz socjalizm dla biedoty (umyslowej tez). Zarabia sie na kapitale, a nie na ziemi czy pracy na maszynie do miesa. Tak swiat ewoluowal i amerykanie to zrozumieli. Ot pragmatyzm, o ktorym mowie

ciosina10

korporacjonizm - czyli lobbing, kupowanie rządów poszczególnych krajów - coby realizowały ich (czyli korporacji) interesy, w przypadku USA wszechobecne podsłuchy i zbieranie haków (oczywiście rząd USA jest n usługach korposów) (haki - np ,,nasza,, afera podkarpacka - zapomnij że coś się tu wyjaśni) - to masz na myśli.

meadow3

patrzysz na skrajna forme, zjawiska skrajne są typowe dla naiwnie myslacych. Tu mowimy o wyborze, a korporacje dzialaja jak dzialaja, dajac szanse, sprytny to wykrozystuje (inwestuje w nie), naiwny i biedny narzeka na ten stan i woli socjalizm

ciosina10

i jeszcze jedno świat tak nie ewoulował, powstało BRICS (USA to nie cały świat to nawet nie 20%). Francja np teraz szuka usilnie kontaktu z Brazylią (każdy będzie dbał o własny interes tylko Polska - pro USA zostanie na lodzie)

meadow3

swiat tak ewoluowal, brics to jakas forma ewolucji, ale zobaczymy na faktach czy zdetronizuja dolara i osiagna cele, argumenty, nie urojenia. Dane ekonomiczne i fakty a nie urojenia

ciosina10

ano zobaczymy - Ruski mają media, Chiny ręce do pracy, ano zobaczymy (jeszcze jedno Chiny mają masę obligacji USA) *stąd USA zabiega aby podporządkować Chiny, które z kolei dostały brań od Ruskich - sprzęt hipersoniczny (ten sprzęt to nie byle gówno - USA dostaje od tego sraczki)

meadow3

lepiej bylo kupic coca cole 50 lat temu niz dzialke pod charkowem. Fakty

ciosina10

i jeszcze jedno bo wielu ludzi to myli - w Chinach (największej gospodarce na swiecie) nie ma komunizmu ani socjalizmu, tam właśnie jest zdrowy (jeszcze w miarę zdrowy) kapitalizm i gospodarka rynkowa. To co w USA nie działa - czyli praktyki antymonopolowe w Chinach jeszcze w miarę działa

meadow3

taa, tak dziala ze panstwo kapotalizuje spolki gieldowe, myslisz naiwnie o tym, choc akurat zgadzam sie ze gospodarka dziala w skali makro poprawnie w chinach akurat i to godny rywal do wygrania z dominacja amerykanska w perspektrywie juz srednioterminowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones