PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32302}

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter and the Chamber of Secrets
7,4 322 722
oceny
7,4 10 1 322722
6,8 29
ocen krytyków
Harry Potter i Komnata Tajemnic
powrót do forum filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic

22 czerwca - Kamień Filozoficzny
6 lipca - Komnata Tajemnic
20 lipca - Więzień Azkabanu
3 sierpnia - Czara Ognia
17 sierpnia - Zakon Feniksa
31 sierpnia - Książę Półkrwi
Piątki 20:00

ocenił(a) film na 7
Morgan_94

Nareszcie wypuszczą Księcia Półkrwi :D

Morgan_94

będę wszystkie oglądać :)))))

ocenił(a) film na 7
hadilo

ja też będę wszystkie oglądać, chociaż iż oglądałam niektóre części po kilka razy ;D Szkoda, że nie puszczą Insygni Śmierci.

AtramentoweSerce

chociaż iż' hehe

użytkownik usunięty
AtramentoweSerce

co to za ocena? Serio? 4/10? Masakra

ocenił(a) film na 8
Morgan_94

A czemu nie ma Insygni? :(

użytkownik usunięty
pattiewizard

Bo to telewizja. Takie są jej prawa. Od niemal zawsze było tak, że miała pieniądze na produkowanie programów i teleturniejów, bo to jest bardziej opłacalne poprzez wysyłanie sms-ów i zwiększa oglądalność, bo jest na żywo. Co innego filmy - są ogólnodostępne w sieci, więce telewizja nie chce inwestować w nowe nabytki, nawet jeśli powstały zaledwie rok lub nawet trzy lata temu, bo te stare cieszą się minimalną średnią wymaganą oglądalności w Polsce. Myślisz, że w polskiej telewizji, w której nowością jest przykładowo film z 2007 roku, możliwe jest, by pojawił się film z 2011 roku lub bodajże z 2010? Jedynie na HBO lub Canal + byłoby to możliwe, ale raz, że nie są to kanały ogólnodostępne, to dwa TVN jako kanał ogólnodostępny, nie stać na kupno prawa do puszczania ,,najnowszych filmów'' w telewizji, chociaż jest najbardziej znaną stacją telewizyjną w Polsce obok Polsatu i TVP. Wiesz ile dystrybutorzy polskich kin i zagranicznych traciliby, gdyby film, który pare miesięcy temu lub rok temu był w kinach, nagle po premierze na DVD (na której producenci także chcą zarobić niezłą sumę), miałyby się pojawić w telewizji? Co ty, telewizję nie stać na kupno nowszych produkcji filmowych, bo to mało opłacalne przez ogólnodostępność internetu, duże wymagania rynkowe stawiane przez polskich dystrybutorów filmów do wykupu prawa do puszczania w mass mediach i telewizji publicznej, nie pozwalają im na to. Gdyby nie było tego postępu technologicznego i kryzysu gospodarczego, stawki wykupy praw byłyby niższe, i wtedy w polskiej telewizji byłoby znacznie więcej filmowych nowości, dzięki czemu telewizja stałaby się atrakcyjniesza, a że zwyczajnie ich nie stać na wykup praw do puszczania ,,Insygniów(...)'' (zauważ,że ,,Księcia Półkrwi'' puszczają dopiero teraz premierowo), to inwestują w nowe badziewiaste programy, z których tylko nieliczne mają wysoką widownię, którą zawdzięczają komercji, chociażby ,,You Can Dance'', ,,Mam Talent'', ,,Kuchenne rewolucje''. DLATEGO.

3 lata po premierze puszczają w tv. Zakon Feniksa puscili w 2010, teraz książe półkrwi... w 2013 lub 2014 puszczą insygnia. (Bardziej realna jest ta druga data). Ale możliwe ze w 2013 bedzie 1 czesc, a w 2014 druga.

Fajnie by było gdyby 2 czesci puścili w superkinie w 1 dniu.

ocenił(a) film na 7
Morgan_94

Ponad 2 miesiące różnicy w czasie od emisji pierwszej i szóśtej części. 3 godziny i masz wszystko na kompie w takiej samej jakości + możesz oglądać jeden za drugim + omijasz wszystkie wku*wiające reklamy. Chyba lepsza opcja, co?

ocenił(a) film na 8
vexorion

Ale dla niektórych odstęp czasu nie jest problemem, a nie kradną dzięki temu filmów z sieci.

ocenił(a) film na 7
marfnt2

Jaka to kradzież, skoro film jest już puszczany w telewizji? I tak i tak nie dasz im na tym zarobić

ocenił(a) film na 8
vexorion

Idąc tym tokiem, wszystko da się wytłumaczyć bądź usprawiedliwić:) Tv zapłaciła za prawa do filmu, Ty płacisz abonament czy jakieś inne opłaty za dostęp do tych stacji i wszystko gra. Ale ja nikogo do niczego nie namawiam, po prostu sam wolę ulubione tytuły mieć w normalnym wydaniu, w pudełku z okładką, możliwością wyboru lektora lub napisów, a najlepiej z całą masą dodatków ;)

ocenił(a) film na 6
marfnt2

Dla niektórych odstęp czasu JEST ważny. Ściągnięcie filmu z netu do użytku własnego nie jest kradzieżą, chyba że masz własną wykładnie przepisów. Chętnie przeczytam. Poza tym raz zapłaciłem w kinie, dlaczego za ten sam produkt mam płacić po raz drugi?

ocenił(a) film na 8
Irry

No tak, faktycznie-ściąganie filmu nie jest kradzieżą. Udostępnianie go w sieci jest podobno przestępstwem, ale skoro za to nie ma żadnych kar.. co to za przestępstwo:) Wolna amerykanka. Domyślam się, że 90% najzacieklejszych wrogów acta, m.in. tych protestujących na ulicach, używających argumentów o nieuszanowaniu praw człowieka i swobody obywatelskiej, też było najbardziej oburzonych ze względu na świadomość, że może zostać ucięty dostęp do pirackich filmów, muzyki i oprogramowania:) A co do tego podwójnego płacenia, też ciekawe spojrzenie na sprawę. Jak zapłaciłeś za bilet i wg Ciebie nie trzeba "płacić drugi raz za ten sam produkt" to spróbuj wbić do kina na kolejny seans z tym samym biletem i wytłumacz kasjerowi swój tok rozumowania ;-)

marfnt2

dzień dobry, ktoś się orientuję czy w DVB-T można oglądać dziś ten film z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękowa ??

Kubeczek_filmaniak

niestety nie i dlatego nie oglądam
przynajmniej w Kamieniu filozoficznym nie było takiego wyboru

ocenił(a) film na 6
marfnt2

Płacę za miejscówkę w kinie, podobnie jak kupuję nośnik DVD. Dostałem piracką wersję Komnaty Tajemnic na kilka dni przed oficjalną premierą w Polsce. I to nie przeszkodziło mi kupić również dwupaka DVD.

ocenił(a) film na 8
Irry

Wszystko rozumiem, znam nawet wyniki sondaży, które mówią że wśród "piratów" jest znacznie więcej osób kupujących również oryginalne produkty, niż wśród osób nie ściągających z sieci. Śmieszy mnie jedynie tendencja na całym świecie, gdzie ludzie mają zdanie "po co kupować legalne oprogramowanie czy filmy". No tak-ale każdy patrzy gdzie zaoszczędzić, więc po nie ma zamiaru zapłacić za coś co może mieć za friko z sieci-a na dodatek nie jest to w żaden sposób karane. ps. Mi zdaża się przesłuchac kilka utworów na YT, by później podjąć decyzję o zakupie płyty Cd z muzyką.

ocenił(a) film na 6
Morgan_94

Jest dzisiaj komnata tajemnic, moja ulubiona część.

maladzonaga

Też oglądam ale dubbing jest okropny i jeszcze reklamy. Ale i tak fajnie

ocenił(a) film na 6
damjano

Dubbing jest spoko.

ocenił(a) film na 7
damjano

Akurat w filmach o HP dubbing ujdzie.

gry270

Być może mogę się z tym zgodzić ale w tej części był dziecinny w 1 też. W dalszych częściach już lepiej wychodzi i do tej pory mi nie przeszkadzał a każdą część oglądałem z dubbingiem. Teraz czas na napisy :)

użytkownik usunięty
damjano

Mam nadzieję że Książe Półkrwi będzie lepszy niż Zakon , według mnie zakon jest bardzo przeciętny oraz jest najgorszą częścią filmową , pewnie dlatego że jest tak strasznie okrojony no 920 stron to wiele

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones