PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32302}

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter and the Chamber of Secrets
7,4 322 820
ocen
7,4 10 1 322820
6,8 29
ocen krytyków
Harry Potter i Komnata Tajemnic
powrót do forum filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic

Niestety nasze dzieci się na tym wychowują- brakuje im magii dzieciństwa?
Ksiązka J.K. Rowling zrobiła tak niesamowite wrażenie na dzieciach że postanowili nakręcić film Harry Potter. Nawet Twórcy filmu "Władca Pierścieni" nieprzypuszczali wtedy że ktoś ich może pokonać...

Ale niesądźmy zbyt wcześnie, być może druga część "insygni" będzie niedoprzyjęcia dla opini publicznej...

ZHK572

Brakuje nam magii dzieciństwa, a ten film i ta książka to uzupełniają, bo prawie każdy chciałby żyć w takim magicznym świecie.

ocenił(a) film na 9
herwildheart

Dlatego książki fantasy mają takie branie. W przypadku Pottera nie jest to nawet jakiś wyrafinowany pomysł i styl, ale 'większość' to bierze. Mi też się nawet podoba, choć nie jestem jakoś fanką na zabój

ocenił(a) film na 6
ZHK572

Nie sądzę, żeby którakolwiek część Pottera pod jakimś względem pokonała Władcę Pierścieni. Oczywiście kilka filmów z tej serii jest naprawdę fajnych, ale jednak LOTR to zupełnie inna półka wszystkich aspektów. Poczynając od efektów, na oryginalnym aktorstwie kończąc.
Ja mówiąc szczerze nie załapałem Harry'ego Pottera po Zakonie Feniksa (oczywiście o filmach mówię). Musiałbym obejrzeć trzy sotatnie części jeszcze ze dwa razy. Najbardziej za to podoba mi się Więzień Azkabanu.

ocenił(a) film na 6
Neithan138

Podaj przykład znakomitej gry aktorskiej w LOTR? Nie dostrzegam...

Irry

Więc może mi k@$*& wyjaśnij jak dobrze zagrać elfa, orka, maga itd.?

Irry

Chociażby McKellen, Mortensen i Lee. Jesteś idiotą, ignorantem czy trollem? ;)

ocenił(a) film na 6
maryska14_

Wyraziłem swoją opinię. Znakomitych, nie zwyczajnie dobrych, ról w filmach fantasy nie ma. Ogólnie - w filmach przygodowych jest tylko kilka np. "Poszukiwacze zaginionej arki". Pewnie jest ich jeszcze kilka, ale mi nic do głowy nie przychodzi. Toteż na jakiej podstawie oskarżasz mnie o ignorancję, zidiocenie albo trolowanie? Czyli wystarczy się z tobą nie zgodzić by zostać idiotą, trollem lub ignorantem?

ocenił(a) film na 8
Neithan138

HP to kwiat brytyjskiego aktorstwa. Oldman, Rickman, Brannagh, Bonam-Carter, Harris, Cleese, Hurt, Smith, Fiennes, Gambon, Thompson... Ze swieca kolejnego takiego zestawu szukac.

Co do przebicia, to HP jest (albo przynajmniej byla przed SW na DVD) najlepiej zarabiajaca frenchise w historii kina.

ocenił(a) film na 7
ZHK572

Jeśli ktoś porządnie wychowa swoje dzieci, to nie musi się bać o to, że taki film Je w jakiś sposób spaczy. Także nie obwiniaj filmu za cokolwiek. Poza tym, kwestia braku magii w dzieciństwie Naszych dzieci to wina rodziców. To Oni w bardzo dużej mierze kreują Ich świat. A w Harrym już w ogóle nie widzę nic złego. My mieliśmy swoje Smerfy czy Gumisie, One mają Harr'ego. Nawet jeśli nie zaczynają od książek, to filmy często skłaniają Je do ich czytania, a one bardzo rozwijają wyobraźnie, szczególnie fantasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones