PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627028}

Filozofowie

The Philosophers
6,1 12 679
ocen
6,1 10 1 12679
Filozofowie
powrót do forum filmu Filozofowie

Od strony inżynieryjnej. UWAGA SPOJLER!! Naprawdę? Ktoś by zbudował bunkier z ograniczoną
ilością tlenu zamiast ekosystemu z odpowiednią wentylacja, bez śluzy radiacyjnej oraz bez zamaka
chociażby czasowego (już nie mówię o czujnikach promieniowania)... Tego typu dywagacje są
bezcelowe. Filozofia jest o kant dupy rozbić.

olmc

UWAGA dalej SPOJLER!!! Rozumiem że chodziło o chodziło ot że chciała przekonać do siebie blondi, która zauroczyła profesora ale strzeliła ściemę że kocha innego co nie jest prawą po prostu nie kocha jego... Ale nie można sprzedawać takich rzeczy jak szklana szyba która chroni przed promieniowaniem. Albo udawaniać że jest się mądrzejszym przed dopisywania historii w trakcie. A założenie że: specjaliści nie potrafili by się socjalizować, a socjal nauczyć nowych umiejętności, jest naprawdę uproszczeniem. Które wali po oczach. Rozumiem że to było aby przestawić jej akrugmenty czy jego argumenty odnoście relacji ale bez przesady.

olmc

Zgoda. Pan Profesor, jak na osobe niezwykle racjonalna i logiczna, zachowywal sie niezwykle irracjonalnie. druga rzecz, ze caly "ekperyment" mial niewiele wspolnego z filozofia i przede wszystkim logika.

ocenił(a) film na 8
smok_adi

Może właśnie o to chodzi. Eksperyment był logiczny i filozoficzny, profesor nie, bo kochał Petrę. Jego postępowanie miało na celu tylko zbliżenie się z dziewczyną.

użytkownik usunięty
Annodomini

A mnie przyszło do głowy, że ..... Petra jest wyrachowaną zabójczynią, stosującą psychologię połączoną z emocjonalnością do indukowania samobójstw. Profesor był jej pierwszą ofiarą ;P

Annodomini

strasznie słabe romansidło z tego wyszło

smok_adi

Wręcz przeciwnie. Jako jedyna osoba która znała kod zwiększa to szansę na przeżycie.

ocenił(a) film na 7
Stonn

Nie jeśli jako osobowość psychopatyczna postanowi wszystkich wystrzelać.

ocenił(a) film na 6
olmc

wydaje mi się, że tutaj bardziej niż o logikę chodziło o gdybanie i znęcanie się wykładowcy nad Jamesem (główny bohater). i tutaj wchodzi wątek miłosny przedstawiony już wcześniej przez @Annodomini.
jeśli zaś chodzi o tą nieszczęśliwą logikę (sprawy techniczne związanie z bunkrem), to przecież są to zajęcia z filozofii, więc chodzi tu o zachowania międzyludzkie, idee, gdybania itp. przykładowo: przypuśćmy, że nadchodzi apokalipsa, i co w takiej sytuacji może zrobić grupa ludzi, wśród której znajdują się osoby posiadające umiejętności mnie i bardziej przydatne w przetrwaniu i odbudowie cywilizacji. jak się ci ludzie zachowują i na jakich zasadach odbywają się ich stosunki międzyludzkie

ocenił(a) film na 3
kryslav

W pierwszym zdaniu wyjaśniasz właściwie motyw przewodni tego filmu - czyli znęcanie się nauczyciela wykorzystującego swoją uczennicę nad jej chłopakiem. Cały ten eksperyment myślowy był w filmie tylko narzędziem do tego. I dlatego nie wypadł on najlepiej.

SPOILER PS. Bardzo rozbawiła mnie kwestia rozważań religijnych i moralnych w sytuacji, kiedy na szali leży przetrwanie gatunku.
Tak samo jak wątek gejowski przy tej okazji ...i te magiczne 10% :))) Niestety, ale polityczna poprawność zaczyna coraz bardziej psuć kinematografię.

ocenił(a) film na 6
konrad_84

z tym, co napisałeś w spoilerze, całkowicie się zgadzam

konrad_84

Zastanawia mnie jeszcze to, że w "akcie 2" James mówi, że nie chce być z Petrą, a w "akcie 3" już w ogóle nie przeszkadza mu odmienna orientacja. Chyba, że wraz z tym, że przestał być rolnikiem, również przestał być gejem.

Oraz to, że nie pozwolił dokończyć poecie w "akcie 2". Przecież nie wiedział, jaką będzie miał umiejętność, a zawsze mógł wykopać kogoś już wybranego, aby zająć jego miejsce.

ocenił(a) film na 4
sowa32

ech "Chyba, że wraz z tym, że przestał być rolnikiem, również przestał być gejem". xD ubawiłam się :)

Niestety ale twórców filmu wyraźnie przerosło wykonanie własnych nagromadzonych w ilości hurtowej pomysłów. Mieli ich sporo, każdy chcieli upchać do jednego filmu, a że się ze sobą gryzły, cóż...

Historia o wiele lepiej sprawdziłaby się bez tej całej mydlącej oczy otoczki, jako np kameralna, surowa sztuka teatralna. Najlepiej jeszcze raz przemyślana na spokojnie, dopracowana i poukładana :)

Rejka

Cieszę się, że Cię to rozbawiło! :)

ocenił(a) film na 4
konrad_84

zgadzam się wątek homo zupełnie nie potrzebny, tak na siłę wciśnięty....

ocenił(a) film na 3
olmc

Bardzo mi się też podobała zbudowana z wielkich izolatorów ceramicznych harfa (oh really? nie można było ich użyć bardziej sensownie? nie można było zbudować harfy z bardziej sensownego materiału?). Zwłaszcza, że nie ma pudła rezonansowego, a brzmi jak zbudowana przez zawodowca harfa pedałowa :D

lifter67

buahahahaha :D

ocenił(a) film na 6
olmc

hmm..ale tam nie chodzi o logikę technikalii ale o logikę wyborów kto ma wejść do schronu

olmc

nie sil sie na logike skoro jej nie rozumiesz podobnie jak filmowi studenci. eksperymenty maja sens tylko w okreslonych ku temu warunkach i wlasnie takie zostaly stworzone, wliczajac w to osobowosci i relacje samych studentow i przyporzadkowanie niektorym z gory okreslonych rol do odegrania. wizja tego eksperymentu ma sens tylko i wylacznie z pespektywy profesora i tylko w scisle okreslonych warunkach czego dowodem byla finalna interacja i brednie blondynki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones